Hizmetler

Bireysel Beslenme Danışmanlığı

Obezite, Zayıflama, Kilo kontrolü

Çağımızın en büyük problemlerinden biri kilolu olmak, obezite ve bunlardan kaynaklanan diyabet, prediyabet, hipertansiyon , kardiyovaskuler hastalıklar, kolesterol, metabolik sendrom gibi kronik hastalıklardır. Normal vücut kitle indeksi üzerinde aldığımız fazladan her kilo bu hastalıklara yakalanma riskinizi arttırır.

Popüler ve sağlıksız diyet programları verdiğiniz kiloları fazlasıyla geri almanıza neden olur. Bu sebeple birlikte hazırlayacağımız boyunuz,  yaşınız , kilonuz, fiziksel aktiviteniz ve stres faktörünüze uygun programlarımızla kısa sürede ömür boyu koruyabileceğiniz sağlıklı bir bedene kavuşmanızı sağlıyoruz.

Hazırlayacağımız boy, yaş, kilo, fiziksel aktiviteniz ve stres faktörünüze uygun programlarımızla kilonuzu kontrol altına alacağız.

Kilo Alma Programı

Zayıflık yani kaşeksi de obezite kadar mühim bir sorundur.Zayıf birey halsizlik, yorgunluk, uyku isteği gibi sorunların yanında giydiği kıyafeti yakıştırama, çevreden gelen psikolojik baskılar gibi sorunlar da yaşar. Zayıflık bir sağlık probleminden de kaynaklanabilir bu nedenle öncelikle bir uzman tarafından zayıflığın nedeni tespit edilmelidir. Ardından kişiye özel hazırlanan programlarla sağlıklı kilo aldırma süreci başlatılır.

Anne ve Çocuk Beslenme Danışmanlığı

Anne Beslenmesi

Anne beslenmesi gebeliğin planlanması sürecinden başlar, gebelik süreci ve sonrasını kapsar. Her biri kişiye özel hazırlanan programlarda amaç annenin kendini psikolojik ve fizyolojik olarak güvende hissetmesinin yanında bebeğinde sağlıklı gelişimini sağlamaktır.

Çocuk Beslenmesi

Çocuk beslenmesi bebeğin doğumundan itibaren okul öncesi, sonrası ve ergenlik dönemini kapsar. Amaç her dönemde çocuğa gerekli enerjiyi vererek aç kalmadan erken yaşta oluşabilecek hastalıktan korunmasını sağlayıp sağlıklı olarak büyüme ve gelişmesini sağlamaktır.

Çeşitli Hastalıklarda Beslenme

Hastalıklarda beslenme alanı çok geniştir. Alt baslıkları oldukça fazla olan bu programlarda kardiyovaskuler hastalıklar, tansiyon, diyebet, gut, çölyak gibi pek çok hastalığa yönelik özel programlar ve kurallarla sağlığınızı kazanmanız yönelik programlar hazırlanmaktadır.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Sağlıklı beslenmenin hem psikolojik hem de fizyolojik olarak etkisi artık bilinmektedir. Sağlıklı beslenme çalışanların yorgunluk, bitkinlik, dikkatsizlik gibi durumlarının ortadan kalkmasına ve buna bağlı olarak performanslarının yükselmesine ve başarılarının artmasını sağlamaktadır. Kurumsal beslenme danışmanlığı uzun yıllardır Avrupa’da uygulanmaktadır. Bu uygulama çalışanların kendilerini daha özel, değerli hissettirmelerini, şirketin prestijinin yükselmesini ve kazancının artmasını sağlamaktadır.

Kurumsal beslenme danışmanlığında verilen hizmetler:

  • Çalışanlara sağlıklı beslenme eğitimlerinin verilmesi
  • Kişiye özel beslenme danışmanlığı
  • Menülerinin planlanması
  • Mutfak personelinin eğitimi

Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı

Spordan daha fazla verim alabilmek ve verilen emeklerin boşa gitmemesi için doğru beslenme çok önemlidir. Hedefe daha hızlı ve sağlam adımlarla koşmak istiyorsak, beslenmemize çok dikkat etmeliyiz. Gerek performans arttırmak, gerek dayanıklılık, gerekse kuvvet arttırabilmek için yaptığımız sporun yanı sıra amaca yönelik beslenme şeklide oldukça önemlidir. Sporcularda beslenme; bireyin yaşına, cinsiyetine, yaptığı sporun türüne, şiddetine, süresine göre değişir. Sporcularda beslenme, spor öncesi ve spor sonrası olmak üzere 2 ye ayrılır.